Posłuchaj Naszej audycji

Audycja o zdrowym śnie

Reklama

Jacek Poznański – Tempur – Zdrowy sen

Maciej Woźnicki – Perdormire – Wybór odpowiedniego materaca

Jacek Poznański – Higiena i funkcjonalność

Maciej Woźnicki – Materac z pianką elastyczną

Fizjoterapeuta Wojciech Gil – Zdrowy sen

Lekarz Gamrot Zuzanna – Zdrowy sen

W. Gil – wspomaganie rehabilitacji przez dobry sen

Z. Gamrot – Jak długo powinniśmy spać

Aldona Korczok – Doradca Salonu Snu – oferta salonu

Opinia klienta

Czym kierować się przy wyborze materaca?

1. Twardość materaca

Dla osób cięższych są materace twardsze, dla lżejszych bardziej miękkie. Pozycja w jakiej śpimy ma również znaczenie:
Jeśli większą część nocy spędzamy na boku powinniśmy wybrać bardziej miękki materac, jeśli na plecach lub brzuchu- twardszy.

2. Materiał z jakiego wykonano materac.

Materace mogą być wykonane z: pianek zimnych, termoelastycznych; lateksu lub metalu (sprężyny). Pianki termoelastyczne są jedynym materiałem, który rozkłada ciężar ciała na całej powierzchni materaca, redukując nacisk. Dzięki temu stabilizują pozycję spania, pomagają uniknąć bólu pleców i poprawiają jakość snu.

3. Masa użytkownika.

To ile ważymy ma wpływ na wysokość wnętrza materaca, który ma wpływ na jego nośność (to ile materac utrzyma kilogramów) i trwałość. Im więcej ważymy tym wyższe powinno być wnętrze.

4. Wiek użytkownika.

Dzieci potrzebują stabilnych materaców o średniej twardości, dla prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu. Wraz z wiekiem powinno się stosować coraz bardziej miękkie i elastyczne materace.

5. Marieriał pokrowca
Materiały powinny zapewniać cyrkulację powietrza, odprowadzać wilgoć z łóżka, zapobiegać rozwijaniu się roztoczy, bakterii i wnikaniu zanieczyszczeń do wnętrza. W pokrowcach stosujemy następujące włókna: Coolmax, bambus, Nanotex, bawełny, włókna Tencel.
6. Sposób ułożenia materaca w łóżku
Materac kładziemy na podstawie elastycznej, najlepiej na stelażu listwowym drewnianym z regulacją lub bez.

Dobrej jakości i popularne to stelaże z minimum 28 listwami lub stelaże Tempur z 50 amortyzatorami.

7. Cena
Cena i jakość w przypadku materacy są wprost proporcjonalne.

Materace z pianek termoelastycznych są droższe od materacy sprężynowych. Wysokiej jakości materac termoelastyczny o rozmiarze 160×200 kosztuje od 3 350 zł i więcej.

 

Ciekawostki

FENG SHIU W SYPIALNI

Właściwe zasady umeblowania i dekoracji w sypialni.

Pokój pod ostrym albo spadzistym dachem działa krótkotrwale stymulująco, przeznaczmy go na podkój zabaw dla dzieci, energia w nim odbija sie jak piłki na stole bilarodwym.

Nocą belka nad głową utrudnia oddychanie, jeśli pod nią śpimy.

Ramy łóżka powinny być zrobione z ciepłych materiałów np. z drewna, a nie z metalu, który ma nieprzewidziane właściwości energetyczne.

Ściany luster albo lustrzany sufit w sypialni powodują chaotyczne odbijanie się energii od ścian luster.

Powinniśmy zrezygnować ze skór martwych zwierząt (owczych, tygrysich) oraz roślin, które nocą nie wchłaniają dwutlenku węgla tylko współzawodniczą z nami o tlen.

Okno powinno być zasłonięte firanami po to aby wpadająca przez okno energia nie zaburzała snu.

NAJDROŻSZE KOŁDRY ŚWIATA
Kołdry wypełnione puchem pochodzącym z kaczki EIDER kosztują ok. 15 000 zł. Puch jest zbierany ręcznie na Islandii, jest koloru brązowego. (www.dauny.com)
TENCEL – WŁÓKNO EKOLOGICZNE
Tencel to zastrzeżona nazwa włokna Lyocell, które wytrzawa się  z celuzy drzewnej. Jest bardzo sprężyste, chłonie wilgoć o wiele bardziej niż bawełna oraz daje uczucie miękkości…
NOCE OD MAJA DO WRZEŚNIA
Od maja do września wtedy kiedy noce są cieple powinniśmy wybrać kodrę tzw. letnią. Kołdry letnie ważą około 500 gram, wypełnione są bawełną, jedwabiem lub włóknem z celuzozy drzewnej (Tencel). Zapewniają odpowiednią równowagę cieplną ciała, czyli nie przegrzewamy naszego organizmu, a tym samym śpimy spokojnie i zdrowo…